TabletXiaomi

Xiaomi Mi Pad 5 Mix Fold Benzeri Tasarımıyla Sızdırıldı

Geçtiğimiz günlerde Mi Mix Fold modelini tanıtan Xiaomi, şimdi de yeni tableti Mi Pad 5 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu haftanın başlarında uzunca süren bir lansman düzenledi. Yeni Mix Fold modelini duyuran şirket, aynı zamanda Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra gibi modelleri de tanıttı. Şimdi ise tanıtılmayan Mi Pad 5 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Mi Pad 5’in Tasarımı Netleşti

Birkaç aydır sızıntılarıyla gündeme gelen Mi Pad 5, bugün Çinli kaynaklar tarafından bazı özellikleriyle yeniden sızdırıldı.

Buna bağlamda Xiaomi’nin yeni tableti, tıpkı Mi Mix Fold modeline benzer bir tasarımla gelecek.

Özellik tarafından bu tablet, yine Mix Fold’daki gibi; el bilgisayarı modunu, çift ekranlı sürükle bırak vb. gibi işlevleri de destekleyecek.

Ekran açısından Xiaomi’nin tableti, yüksek yenileme hızını destekleyen LCD panel ile donatılacak.

144Hz yenileme hızında olması beklenen bu ekran, 11 inç boyutlarında gelecek ve 2K çözünürlüğü de destekleyecek.

mi-pad-5
Mi Pad 5’in render görüntüleri

Snapdragon 800 Serisi İşlemci

Mi Pad 5’in en merak edilen özelliği ise hiç şüphesiz yonga setidir. Zira dünden bugüne bu konu hakkında net bir bilgi sunulmuyordu.

Ancak son gelen bilgilere göre Pad 5’de, Qualcomm’un orta-üst segment telefonlar için geliştirdiği Snapdragon 870 yonga setine yer verilecek. RAM ve bellek hakkında ise net bir bilgi yok.

Şu anda Pad 5 hakkında çıkan bilgiler bu kadar. Tanıtım tarihi hakkında ise şimdilik söylenecek pek bir şey yok. Önümüzdeki günlerde tüm bilgileri tüm açıklığıyla göreceğiz.

Kaynak: Gizmochina

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu