TabletXiaomi

Xiaomi Mi Pad 5 Sızdırıldı! Mi 11’e Benzer Kamera Modülü

Xiaomi'nin yeni tableti tekrardan sızdırıldı. Kullanıcıların merakla beklediği Xiaomi Mi Pad 5, Mi 11'e benzer kamera tasarımına sahip olacak.

Akıllı telefon pazarında başarılı işler ortaya koyan Xiaomi, yakında yeni tabletiyle de hünerlerini sergileyecek. Xiaomi Mi Pad 5 adındaki bu tablet, orta seviye bir işlemciyle gelecek ve uygun fiyatlı olacak. Şimdi kaynaklar yaklaşmakta olan bu tabletin görüntülerini tekrar ortaya çıkarıyor.

MIUI 12.5 Global Redmi Note 10S İçin Çıktı! (Link)

Xiaomi Mi Pad 5 tasarımı belli oldu

Çinli üreticinin yeni tableti bugün Twitter’daki Anthony adlı kullanıcı tarafından sızdırıldı. Bu görüntüleri sızdıran kişi, aynı zamanda Xiaomi Mi Pad 5’in özellikleri hakkında da bir takım bilgiler verdi.

Buna göre Xiaomi Mi Pad 5; 16:10 ekran oranına ve 120Hz yenileme hızına sahip LCD bir ekranla gelecek. Bu ekranın çözünürlüğü ise 2560 x 1600 piksel olacak.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5 Mi 11’e benzer kamera kurulumuna sahip olacak

Öte yandan Mi Pad 5’in arka kamera tasarımı da Mi 11 amiral gemisine benzeyecek. Zira ortaya çıkan görsellere göre bu tabletin kamerası da arka sol üst köşede yer alacak. Ancak çözünürlükler hakkında şu an için bir bilgi bulunmuyor.

Mi Pad 5’in üç versiyonu olacak

Daha önce geliştiriciler, MIUI arayüzünde Mi Pad 5’in üç versiyona sahip olacağını keşfettiler. Bunlar; nabu, enuma ve elish kod adlarında gelecek.

Yukarıdaki üç varyantta Qualcomm’un Snapdragon 8 serisi amiral gemisi işlemcileriyle desteklenecek. Üst düzey modelde Snapdragon 870 olacağı tahmin edilirken, standart modellerde ise Snapdragon 865 veya Snapdragon 860  yonga seti olacağı tahmin ediliyor.

İşlemciye ek olarak Xiaomi’nin yeni tableti, 8.720 mAh kapasiteli bir pil ile gelecek. Buna ek olarak cihaz kutudan da direkt olarak Android 11 tabanlı MIUI 12.5 arayüzüyle çıkacak.

Kaynaklar, Mi Pad 5’in çoklu ekran işbirliğini destekleyeceğini de iddia ediyor. Şu anda Xiaomi bunu pek çok akıllı telefonuna getirdi. Zira Windows PC’ler ile Xiaomi telefonlar arasında bağlantı kurmak mümkün. İşte Çinli üretici bunu tabletine de getirmeyi planlıyor. Zira Mi Pad 5’in çoklu ekranı desteklemesi hiç şüphesiz kullanıcıların işini çok fazla kolaylaştıracaktır.

Tanıtım tarihine gelecek olursak henüz bir şeyler demek için çok erken. Ancak yabancı basında çıkan haberlere göre Xiaomi yeni tabletini, birkaç ay içinde piyasaya sürecektir.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu