Teknoloji HaberleriXiaomiYazılım

Xiaomi MIUI 12.5 Beta Güncellemelerini Askıya Alıyor

Son zamanlarda oldukça yoğun mesai yapan Xiaomi, gerek akıllı telefon, gerekse MIUI arayüzü ile önemli ölçüde ilgileniyor. 8 Şubat tarihinde Mi 11 amiral gemisi ve MIUI 12.5 beta sürümlerinin Global lansmanını gerçekleştirecek olan Çinli üretici, bunun öncesinde MIUI 12.5 beta güncellemelerini askıya aldığını duyurdu.

MIUI 12.5 beta güncellemeleri durduruldu

Yeni arayüzü MIUI 12.5’e durmaksızın özellikler ekleyen Xiaomi, Çin’deki yılbaşı tatili sebebi ile MIUI 12.5 güncellemelerini askıya aldığını açıkladı. Buna göre bir sonraki güncelleme, 19 Şubatta kapalı beta olarak tekrardan yayınlanmaya başlayacak.

Son güncelleme 3/4 Şubat’ta yayınlandı

Xiaomi, MIUI 12.5 beta  güncellemesini son olarak, 3 ve 4 Şubat tarihlerinde yayınladı. Haftalık olarak yayınlanan bu sürümlerin yapı numarası; 21.2.3 ve 21.2.4 olarak geliyordu. Ancak  bir sonraki güncellemenin gelmesi, en az 15 günü alacaktır. Zira kapalı beta güncellemelerinin 19 Şubatta başlayacağını varsayarsak, haftalık beta güncellemeleri de 25 ya da 26 Şubat tarihinde çıkacaktır.

Xiaomi, yeni MIUI 12.5 arayüzüne her geçen gün yeni özellikler ekliyor. Ön planda bellek tüketimi ve sistem akıcılığına yer veren Çinli üretici, görsel açıdan da kullanıcılara harika deneyimler sunuyor.

Çinli üretici yeni güncellemeleriyle birlikte kamera yeteneklerini de geliştirdi. MIUI kamera uygulamasına son olarak portre modunda ışık ayarları getiren Xiaomi, MIUI Galeri uygulamasına da çeşitli aydınlatma efektleri getirdi.

MIUI 12.5

Global sürüm 8 Şubatta tanıtılacak

Xiaomi, 8 Şubat Pazartesi günü MIUI 12.5’in Global sürümünü duyuracak. Aynı zamanda şirket bu sene tekrardan ” Global kararlı beta” testlerini  de başlatacak. Daha fazla detay için Pazartesi gününü bekleyin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu