Android GüncellemeXiaomi

Xiaomi MIUI 12.5 Beta Sürümüne Harika Bir Yenilik Getirdi (Video)

Güncellemeler konusunda çok iyi işler sergileyen Xiaomi, akıllı telefonlarını MIUI arayüzü ile sürekli olarak süslüyor ve geliştiriyor. Android sürümlerinden ziyade daha çok ön plana çıkan MIUI arayüzü; günlük, haftalık ve aylık güncellemeleriyle sürekli olarak yeni özelliklere kavuşuyor.

Bildiğiniz üzere Çinli üretici, geçtiğimiz haftalarda çeşitli yenilikler sunan büyük bir arayüz güncellemesini duyurdu. Mi 11‘in yanında duyurulan MIUI 12.5 arayüzü, desteklenen modeller için harika özellikler sunuyor. Şu anda Xiaomi bu sürümün kararlı versiyonu için çalışmalarına devam ediyor. Ancak beta kullanıcıları günlük ve haftalık güncellemeler sayesinde en yeni özelliklere sahip olabiliyorlar. Tıpkı bu hafta yayınlanan sürümdeki gibi.

MIUI 12.5 harikulade bir özellik getirdi

Xiaomi’nin bu haftaki beta sürümüne oldukça hoş bir özellik getirildi. Kullanıcılardan gelen raporlara göre yeni sürüm, ”daha gerçekçi dokunmatik hissiyatı” veren harika bir geri bildirim tepkimesi sunuyor. Konuya biraz daha açıklık getirecek olursak bazı desteklenen modellerde, artık titreşimli geri bildirim daha gerçekçi ve hissedilebilir durumda olacak. Aşağıdaki videoya bakarsanız ne dediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Videoda da göreceğiniz üzere yeni titreşimli geri bildirim, kullanıcıya artık daha gerçekçi bir hissiyat verecek. Tabi bu yenilikten ancak, desteklenen bazı modeller yararlanabilecek. Peki bu telefonlar hangisi?

  • Xiaomi Mi 9 Pro 5G
  • Redmi K30S Ultra
  • Mi 10T/Mi 10T Pro
  • Mi 10 Ultra
  • Mi 10 Pro 5G
  • Mi 10 5G
  • Mi 11

Eğer sizlerde yukarıdaki telefonlardan birine sahipseniz, Xiaomi’nin yeni sunduğu bu özellikten en gerçekçi hali ile faydalanabileceksiniz. Tabii bunun içinde haftalık beta sürümünü kullanıyor olmanız gerek. Aksi taktirde ancak, Nisan ayı gibi sunulacak olan kararlı sürümü beklemeniz gerekecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu