Android GüncellemeXiaomi

Xiaomi MIUI 12.5 İçin Yeni Özellikler Test Etmeye Başladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda duyurduğu MIUI 12.5 için, yeni özellikleri test etmeye başladı

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, MIUI arayüzü ile kullanıcıların sevgisini kazanmayı başardı. Telefonlarından çok arayüzü ile dikkat çeken Çinli üretici, çeşitli güncellemeleri ile bu arayüzüne yeni yetenekler ekliyor. Bildiğiniz üzere Xiaomi kullanıcıları şu anda, MIUI 12 arayüzüne sahipler. Ancak Çinli kullanıcıların, MIUI 12.5 beta sürümüne de kavuştuğunu belirtelim. Yani dev üretici, geçtiğimiz haftalarda tanıtımını gerçekleştirdiği MIUI 12.5 güncellemesini, Çin’de halka açık olarak sundu. Şimdi ise bu beta sürümüne sahip olan bazı kullanıcılar, bu haftaki sürümde yeni özelliklerin eklendiğini keşfettiler. Dilerseniz gelin o özelliklere bir göz atalım;

MIUI 12.5 yeni özellikler alıyor

Xiaomi Mi 11 amiral gemisi ile birlikte tanıtılan MIUI 12.5, haftalık beta sürümünde yeni özelliklere kavuşuyor. Göze çarpan ilk yenilik ise, ”ses menüsü” ayarlarının yeni bir tasarıma geçmesi oldu. Çinli üretici aşağıda da göreceğiniz üzere ses menüsü arayüzünü yeni bir tasarıma kavuşturmuş.

MIUI 12.5 1 1 e1611067275813

İkinci gelen yenilik ise ”ekran kullanımı” ile alakalı. Güncellemeye dahil edilen ”7 günlük ekran süresi belirleme” özelliği ile, haftalık ekran kullanımınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca bu süreyi kısıtlamanızda mümkün.

miui 12 tonkaja nastroika 2 e1611067489937

Notlar için yeni özellikler

Haftalık beta sürümünde göze çarpan bir başka yenilik ise, ”Notlar” uygulamasına getiren kısayollar ve özelleştirmeler. Güncellenen Notlar uygulaması sayesinde, ana sayfanızda kısayoldan notlar oluşturabileceksiniz. Aynı zamanda uygulamaya eklenen yeni renk çeşitleri de gözlerimizden kaçmıyor.

miui 12 tonkaja nastroika 3 e1611067682491

İşte bu da, masaüstüne oluşturabileceğiniz notlardan bir örnek…

MIUI 12.5

Ses Kontrolleri

MIUI 12.5 arayüzüne eklenen bir diğer yenilik ise” güncellenmiş ses kontrolleri”. Bu haftaki güncellemeyle yeni bir arayüze geçen ses kontrol paneli, kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Sadece bu kadarıyla da kalmıyor. Aynı zamanda ”rahatsız etmeyin modunu’ açtığınız zaman, ana sayfanın alt tarafına hoşça bir bildirim geliyor.

MIUI 12.56 e1611068107225

Şimdilik göze çarpan yenilikler bu kadar. Ancak farklı bir şeye denk geldiğimizde tekrar sizlerle paylaşacağız. Takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu