Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi’nin Yeni Kamera Patenti Ezberleri Bozacak

Akıllı telefonlarda her geçen gün farklı bir yenilik görüyoruz. Özellikle kamera konusunda tüm üreticiler, en farklı ve en güzel modülü sunarak kullanıcıya hitap ediyorlar. Bugüne kadar çok fazla kamera modülüne denk geldik. Yeri geldi “Yuba tasarıma”, yeri geldi “matris modüllere” ve yeri geldi “yatay modüllere” sahip telefonlar gördük. Ancak Xiaomi, kamera konusunda gelecekte devrim yaratacak bir yeniliğe hazırlanıyor

Xiaomi kamera patentiyle farklı düşünüyor

Xiaomi kamera konusunda her zaman ileri görüşlüdür. En ilginç ve benzersiz tasarıma sahip modülleri hayata geçiren Çinli üretici, şimdi de gözlerimizi kamaştıran bir yeni patent daha aldı. LetsGoDijital tarafından ortaya çıkarılan bu patent, Xiaomi’nin ilginç bir kamera tasarımı üzerine çalıştığını ortaya koyuyor. Hadi gelin göz atalım;

Xiaomi kamera

Ekran altı kamera olabilir

Yukarıdaki patente dikkatli bakarsanız tam ekranlı bir telefonun varlığından bahsediliyor. Ön tarafta herhangi bir delik ya da çentik olmadığı için, ekran altı kamera teknolojisinin olacağı tahminlerimiz arasında diyebiliriz.

Öte yandan Xiaomi’nin bu patenti; mevcut amiral gemilerine nispeten, daha kalın çerçeveli bir telefonun olacağını gösteriyor. Resimleri paylaşan kaynağa göre bu, orta segment bir telefon olabilir.

ff

Ekrana baktığımızda cihazın alt tarafında USB-C tipi arayüz desteği olacak. Ek olarak kulaklık girişi 3.5mm’lik jaklar ile desteklenecek. Aynı zamanda ses açma-kapama ve güç tuşu da, cihazın yan tarafında yer alacak.

Gel gelelim en ilginç bölüme. Xiaomi kamera olarak bambaşka bir tasarıma geçecek. Patente göre bu telefonun arkasında, dört köşeye ayrı ayrı yerleştirilmiş lenslere yer verilecek. Ancak bu lenslerin çözünürlüğü ve flaşın nereye yerleştirileceği ile ilgili bilgiler bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde göreceğiz bunu da.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu