POCOAndroid Güncelleme

Xiaomi POCO X3 Pro MIUI 12 Arayüzle Birlikte Resmen Onaylandı!

POCO, yeni modeli X3 Pro ile gün yüzüne çıkmaya başladı. Bugün FCC sertifika sitesi, standart X3’ün ağabeyi olarak gösterilen bu telefonu resmen onayladı.

POCO X3 Pro geliyor

M2102J20SG model numarası ile FCC sitesini ziyaret eden POCO X3 Pro, MIUI 12 arayüzü ile birlikte resmen onaylandı.

 

X3 Pro-min

Xiaomi’den ayrıldıktan sonra kendi yolunu çizen POCO, pek çok modeli ile kitlesini genişletmeyi başardı. 2020’de X2 modeli ile karşımıza çıkan şirket, daha sonra ise ivme kazandı ve X3 ile X3 NFC modelleriyle rekabet etmeye başladı. Şimdi ise ortaya çıkan yeni FCC sertifikası, POCO X3 Pro’nun varlığını da nihayet onaylıyor.

Normalde X3 Pro’nun adına çok aşina değiliz. Lakin geçtiğimiz haftalarda POCO Başkanı, bu telefon hakkında birkaç kez imalı konuşmuştu. İşte şimdi de çeşitli sertifika sitelerinden onay olan bu telefon, somut olarak karşımıza çıkmayı da başardı.

Sertifika sitesi cihazın teknik özelliklerini tam olarak ortaya çıkaramasa da; 4G bağlantısını, çift bantlı Wifi’yi ve NFC’yi destekleyeceğini söylüyor. Aynı zamanda yazılım olarak da cihazın kutudan MIUI 12 arayüzü ile çıkacağını gösteriyor.

Şu anda POCO X3 Pro hakkında öne çıkan detaylar bu kadar. Ancak cihaz hakkında daha fazla bilgiye eriştiğimizde tekrardan sizlerle paylaşacağız. Şimdi gelin piyasada halihazırda bulunan X3’ün özelliklerine de bir bakalım:

POCO X3 özellikleri

Piyasada adından kısa sürede bahsettiren POCO X3, 6.67 inçlik ve 120Hz yenileme hızına sahip LCD ekran ile karşımıza çıkmıştı. Qualcomm Snapdragon 7332G’nin ilk resmi kullanıcısı olan bu telefon, 5.160 mAh piliyle de övgüler almayı başardı. Ayrıca 33Wat hızlı şarjına da bir parantez açmadan geçemeyeceğiz. Zira bu hızlı şarj sayesinde pili doldurmanız dakikalarınızı alıyor.

Bakalım POCO, X3 serisinin ağabeyinde hangi özelliklere yer verecek. Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu