Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Snapdragon 870’li Mi 10 Modeli Üzerine Çalışıyor

Qualcomm, geçtiğimiz günlerde uygun fiyatlı amiral gemisi cihazlara güç verecek Snapdragon 870 yongasını tanıttı. Daha sonra ise Xiaomi, Motorola ve OPPO’nun bu işlemciyi kullanacağı onaylandı. Şimdi ise Mi 10 modelinin Snapdragon 870’li bir sürümünün olacağı ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, eski amiral gemisi Mi 10’u hemen unutturmayacak. Güvenilir kaynaklar tarafından bugün ortaya çıkan bilgilere göre dev üretici, Qualcomm’un son olarak tanıttığı Snapdragon 870’li Xiaomi Mi 10 amiral gemisini piyasaya sürecek.

Xiaomi Snapdragon 870’li telefonunu duyuracak

Çinli kaynaklar tarafından sağlanan bilgilere göre Xiaomi, Snapdragon 870 yongası ile donatılan Mi 10’nu tanıtacak.. Şirketin bu yonga setini kullanacağına dair geçtiğimiz haftalarda bazı haberler çıkmıştı. O zamanki bilgilere dayanarak yeni bir prototip sürümün test edildiği keşfedilmişti. Ancak farkında olmayanlar için belirtelim. Motorola Edge S, Snapdragon 870’in dünyada ilk kullanıcısı olacak. Bu bilgi, şirket tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte kanıtlandı.

Qualcomm’un geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Snapdragon 870, performans olarak bir önceki Snapdragon 865 ve yeni çıkan Snapdragon 888’in arasında kalıyor.

Mi 10

Saatte 3.2Ghz hıza kadar çalışabilen bu yonga seti, Kyro 858 CPU çekirdeklerinin gelişmiş bir versiyonunu kullanıyor. Bu, A77 mimarisinde şimdiye kadar elde edilen en yüksek saat hızıdır.

Snapdragon 870’li telefonlar önümüzdeki günlerde pek çok şirket tarafından sunulacak. Özellikle başı Çinli üreticilerin çekeceği bu listede; OnePlus, iQOO, OPPO ve bunun gibi birkaç üretici daha yer alacak.

Bakalım Snapdragon 870’li Mi 10′nun performansı nasıl olacak? Cihaz kullanıcısını memnun bırakabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu