Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Snapdragon 870’li Üç Telefon İçin Kolları Sıvadı

Bugün ortaya çıkan bir habere göre Xiaomi, 2021 yılında üç yeni Snapdragon 870'li telefonunu daha tanıtacak. İşte detaylar;

Akıllı telefon pazarında oldukça aktif davranış sergileyen Xiaomi, bu yıl karşımıza pek çok telefonla çıktı.

Başlangıcı Snapdragon 888’li Mi 11 ile yapan şirket, daha sonra bütçe dostu telefonları ve yeni Redmi K40 serisiyle hünerlerini sergiledi. Şimdi ise aileye üç model daha ekleneceğine dair haberler ortaya çıktı.

Xiaomi Snapdragon 870’li yeni telefonlar hazırlıyor

Gizmochina sitesinden gelen bilgilere göre Xiaomi, Snapdragon 870 yonga setine sahip üç yeni telefon hazırlıyor.

Xiaomi’nin bu yonga setine sahip iki modeli piyasada zaten var. Örneğin Mi 10S ve Redmi 40 gücünü SD 870’den alıyor.

Ancak son çıkan raporlara göre Xiaomi bu yonga setine sahip telefonların sayısını arttıracak. Fakat bu cihazların isimleri ve diğer özellikleri hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

Snapdargon 870 Özellikleri

Qualcomm’un 7 nm’lik işlem sürecine dayanan Snapdragon 870 yonga seti; Snapdragon 865’in üzerinde bir performans ortaya koyarken, Snapdragon 888’in ise biraz altında performans sunuyor.

Saatte 3.2 GHz çalışma hızına sahip olan bu işlemci, Adreno 650 GPU ve Kryo 585 CPU destekleniyor. Buna ek olarak Snapdragon 870 yonga seti; X55 5G modemine de sahip. Aynı zamanda işlemcide Bluetooth 5.2 desteği, Wi-Fi 6 desteği ve Quick Charge 4+ desteği de mevcut.

Snapdragon 870
Snapdragon 870 3.5 GHz hızda çalışıyor

Üreticilerin Snapdragon 870’li telefonları, genelde üst düzey amiral gemisi cihaz alamayanlara alternatif olarak geliyor. Bu işlemci, biraz daha düşük performans sunarken, aynı zamanda maliyeti de düşürüyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu