Akıllı TelefonlarXiaomi

Xiaomi Surround Ekranlı Bir Telefonun Patentini Aldı! Mix 4 Olabilir

Akıllı telefon pazarının en yenilikçi isimlerinden olan Xiaomi, benzersiz tasarıma sahip telefonlarıyla piyasaya damga vuruyor. Daha önce Mix 3 ve Mix Alpha modelleriyle hünerlerini sergileyen üretici, şimdi de bir başka telefonu ile bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

Xiaomi Surround ekranlı yeni bir telefon hazırlıyor

Hollanda’lı kaynak LetsGoDijital, Xiaomi ‘nin yeni surround ekranlı bir telefon üzerine çalıştığını gösteren patent aldığını bildirdi. Cihazın genel tasarımı oldukça yaratıcı. Sürgülü sistemle tasarlanacak olan bu telefon, ek olarak bir de surround ekranı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak.

Xiaomi Surround

 

Xiaomi’nin almış olduğu bu ”electronik cihaz” patenti, 29 Ekim 2020’de Fikri Mülkiyet Örgütü ve ABD Patent Ticaret Marka Ofisi tarafından onaylandı. Resim yukarıda da göreceğiniz üzere cihazın benzersiz ve şık tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor.

Patente detaylı baktığımız zaman Çinli üreticinin yeni telefonunun, tam ekran tasarımı benimseyeceğini rahatlıkla anlamanız mümkün. Üç taraflı ince çerçeveler ile donatılan bu cihaz, ekrandaki delikleri ve bunun gibi göze kaba gelen her şeyi ortadan kaldırıyor. Bunun yerine sürgülü bir sistem ile yukarı ve aşağı doğru kaydırılabilen daha gelişmiş bir tasarıma yer verilmesi bekleniyor.

s 3b39a0972ee748a59e49abfd27d42b1c e1611564369888

Peki bu sürgülü sistem nasıl çalışıyor?

Xiaomi’nin bu yeni telefonu, tıpkı bir önceki Mix 3‘e benzer bir kızak tasarımına sahip olacak. Gövdeyi aşağıya doğru  2 cm kaydırdığınızda, ön kamera modülü ve arka plakada gizlenmiş diğer sensörleri görebileceksiniz. Aynı zamanda kızak rayının hareketi sayesinde akıcılık da mükemmel olacak.

Xiaomi Surround1 e1611564981304

Ek olarak kaynaklar bu telefonun, etkileşim açısından da mükemmel olacağını söylüyorlar. Yani cihazın kaymasını ya da ekrana dokunma hareketlerini sesli komut ile gerçekleştirebileceğiniz iddia ediliyor. Tabii bunu zamanla daha iyi anlayacağız.

Şimdi gelin Xiaomi Surround ekranlı bu telefonuna biraz daha yakından bakalım;

Xiaomi Surrond Ekranlı

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu