Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi Türk Telekom Uygulamasına Girememe Sorunu -Çözüm-

Son zamanlarda özellikle Facebook gruplarında "trend" olan "Xiaomi Türk Telekom Online İşlemler" Uygulamasına girememe sorunu nasıl çözülür?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki üretimine başlayan ve ilk test ürünlerini karşımıza çıkaran Xiaomi, birçok pazarın yükselen yıldızı. Ülkemizde de milyonlarca insana hitap eden üretici, yazılım tarafının işlevselliği ile beğeni toplasa da, telefonlardaki buglar ciddi anlamda problem teşkil ediyor. Son zamanlarda Xiaomi modellerinden birini kullanan ve operatör tarafında Türk Telekom’dan faydalanan kullanıcılar Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına girememekten yakınıyor. Peki Xiaomi Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına girememe hatası nasıl çözülür?

Xiaomi Türk Telekom Online İşlemler Uygulamasına Girememe Sorunu

Bu sorun çoğunlukla reklam engellemek için kullanılan özel DNS sebebiyle oluşuyor. Özellikle Chrome’da reklamları engellemek isteyen Xiaomi kullanıcıları Ayarlar bölümünden Özel DNS’e girip “Kapalı” ibaresini “Otomatik” veya “Özel DNS sağlayıcı ana bilgisayar adı“na çevirmesinden oluşuyor.

Nasıl Çözülür

Bu sorunun çözümü ise oldukça basit. Ha unutmadan siz bu bölümü açmadıysanız da daha öncesinden açılmış olabilir. Bu durum Xiaomi Türk Telekom Online İşlemler Uygulamasının açılmama sebebinin en temel unsuru. BU durumdan kurtulmak içinse şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Ayarlar>Arama Bölümüne giriyoruz
  • Bu bölüme “Özel DNS” yazıp çıkan sonuçlardan “Özel DNS“i seçiyoruz
  • Açılan pencerede “Kapalı” bölümüne tıklayıp “Kaydet” diyoruz. Daha sonrasında Xiaomi Türk Telekom uygulaması açılmama problemi çözülecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu