Güncel HaberlerOPPOXiaomi

Xiaomi ve OPPO’dan Deprem İçin Önemli Yatırım

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi ve OPPO, kullanıcılarını doğal afette desteklemek amacıyla yeni bir yatırım yapmaya karar verdi.

Genel olarak teknolojiyle ilgili her alanda faaliyet gösteren bu iki firma, deprem bildirimleri için erken uyarı yollamayı hedefliyorlar.

Xiaomi ve OPPO deprem öncesi bildirim için çalışıyor

Deprem, bilindiği üzere çok kötü bir afettir. Özellikle ülkemizde bu afete elverişli olduğu için çok sık depremler yaşanır ve insanların hayatı da sürekli olarak risk altındadır.

Ancak son yıllarda teknoloji şirketleri bu alanda çalışmalar yapmaya başladı. Özellikle TV ve cep telefonu üreticileri, deprem uyarısı bildirim işlevlerini uygulamaya koyuldu. Şimdi ise tanıdığımız iki üreticiden Xiaomi ve OPPO‘da deprem öncesi bildirim için yatırımlar yapmaya başladı.

Xiaomi ve OPPO
Xiaomi ve OPPO deprem öncesi bildirimi güçlendirecek

Çin’den gelen raporlara göre her iki firma da, yakın zamanda Chengdu Meihuan Technology Co., Ltd. adlı bir şirkete yatırım yaptı. Bu şirket, deprem öncesi erken uyarı platformu faaliyeti göstermekle biliniyor.

OPPO ve Xiaomi’nin yatırımından sonra Chengdu Meihuan Technology‘nin kayıtlı sermayesi de arttı. Daha önce 13.1059 milyon yuan sermayesi olan firmanın yeni sermayesi 14.8959 milyon yuan’a çıktı.

Meihuan Technology’nin tam görevi nedir ve zaman kuruldu

Wang Tun’un temsilciliğinde yönetilen Meihuan Technology şirketi, 2008 yılında deprem öncesi uyarı için kurulan bir şirkettir. Bu şirket; deprem hizmetleri, mal ve teknoloji ithalat/ihracatları hizmetini sunuyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu