Xiaomi

Xiaomi’den Yeni Rekor: 200Watt’lık HyperCharge!

Dün yeni bir hızlı şarj ile rekor kırmaya hazırlandığını belirten Xiaomi, HyperCharge adlı hızlı şarj teknolojisini duyurarak bu hedefine ulaştı.

Mobil sektörün en iyilerinden biri olan Xiaomi, ileri teknolojileri ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Daha önce çeşitli akıllı telefonlarıyla inanılmaz işlere imza atan Çinli üretici, özellikle son zamanlarda hızlı şarj konusunda adından söz ettirmeye başladı. Şirket bu alanda dün yeni bir rekor kırmaya hazırlandığını belirtirken, bugün erken saatlerde sürpriz yaparak yeni şarj teknolojisi HyperCharge‘ı duyurdu.

Xiaomi’nin duyurmuş olduğu HyperCharge, bu kez bir akıllı telefonu hem kablosuz, hem de kablolu olmak üzere sırasıyla 15 ve 8 dakikada şarj ediyor.

Xiaomi 200W hızlı şarj teknolojisi HyperCharge’ı duyurdu

4.000 mAh kapasiteli yeni bir Mi 11 Pro üzerinde kırılan bu rekor, toplam 200W sınırına ulaşırken şirket tarihinde de bir ilk oldu.

Şirketin HyperCharge adındaki yeni hızlı şarjı kablolu şarj ile sadece 44 saniyede yüzde 10’a ulaşıyor. Bununla beraber 3 dakikada yüzde 50 ve en sonda 8 dakikada yüzde 100 tam şarj oluyor.

Öte yandan Xiaomi, ilk kez 120W kablosuz şarjın da rekorunu kırmayı başardı. Çinli üretici bu alanda bir dakikada yüzde 10’a, 7 dakikadan daha az bir sürede yüzde 50’ye ve son olarak 15 dakikada da yüzde 100’e ulaşmayı başardı.

Şirket şu anda bu teknolojiyi HperCharge  olarak adlandırıyor. Ancak gösterim sırasında bunun gelecekte ticari bir şekilde piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ne yazık ki açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde tüm detaylar açıklığa kavuşacaktır.

Peki sizler bu şarj teknolojisini nasıl buldunuz? Yorumlarda belirtin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu