iPhoneApple

Yeni iPhone SE, tasarımını gösteren resimlerle sızdırıldı!

Apple'ın üçüncü nesil iPhone SE modeli için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu kez de cihazın tasarımını gösteren çizimler ortaya çıktı.

Apple, yeni nesil iPhone’larını her yılın ikinci yarısında piyasaya sürer ve kozlarını oynar. Bununla beraber şirket, öncesinde de daha uygun fiyatlı iPhone SE ile kullanıcının karşısına çıkar. Ancak bu yıl yeni bir SE modeli göremedik ve şirket muhtemelen bunu ileri bir tarihe erteledi.

ABD’li üreticinin uygun fiyatlı olan SE modeli, raporlara göre 2023 yılında yeni versiyonuyla güncellenecek. Bu tarihe henüz daha çok uzun bir süre varken, yine de cihazın tasarımına dair bir takım resimler ortaya çıktı.

iPhone SE 3 tasarımı netleşiyor

Apple’ın üçüncü nesil SE modelinin Twitter’de yeni resimleri sızdırıldı. İki yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen bu telefon, daha önceki nesilden farklı bir tasarıma sahip olacak.

Yukarıdaki resimlere göre Apple’ın yeni bütçe dostu telefonu, ön tarafında delikli tasarıma sahip bir ekranla gelecek. Bu ekran günümüzde pek çok Android telefonda kullanılıyor ve Apple da bu gruba katılacak isimlerden biri olacak.

Birinci nesil SE modeli, iPhone 5 ile benzer bir görünüme sahipti. İkinci nesil SE de iPhone 8’e benzer bir tasarım ile geldi. Üçüncü nesle baktığımızda ise iPhone 12 serisine benzer çerçevelere yer verilecek gibi duruyor. Arka tarafta ise yine büyük ve tekli bir kamera kurulumu olacak.

Öte yandan iPhone SE 3, önceki nesilde kullanılan fiziksel ana sayfa düğmesini de terk edecek. Bunun yerini, tam ekranlı bir görünüme bırakacak. Ancak parmak izi tarayıcının bu ekranın üzerinde olup olmayacağı da hala tartışma konusu.

Renk tarafında ise üçüncü nesil SE, daha çeşitli ve canlı renklere sahip olacak. Raporlara göre Apple bu telefonda; gümüş, beyaz, mavi, mat mor, yeşil ve turuncu gibi seçeneklere yer verecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu