AppleDonanım

Yeni MacBook Air Rengarenk Olacak

Apple'ın bir sonraki MacBook Air modeli görüldü. Güvenilir kaynaklar şirketin yeni MacBook'unu çeşitli resimleriyle ortaya çıkardı.

ABD’li Apple, geçtiğimiz ay karşımıza yeni iPad Pro ve iMac gibi ürünleriyle çıktı. Ancak şirket yeni MacBook Air modelini ne yazık ki piyasaya sürmedi. Neyse ki bu bilgisayarın varlığı da şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Zira güvenilir kaynaklar bunun yeni resimlerini ve renk çeşitlerini paylaşarak nasıl olduğuna dair fikirler sundular.

MacBook Air şık tasarımla gelecek

Apple’ın son olarak piyasaya sürdüğü iMac modeli, çeşitli renklerle dikkatleri üzerine çekti. Görünüşe bakılırsa Apple bu renk seçeneklerini MacBook Air modelinde de devam ettirecek. Sızdırılan resimlere göre yeni MacBook’un en az 7 renk seçeneği olacak. Ayrıca tasarım daha hafif ve bir o kadar da ince yapıda karşımıza çıkacak.

Yukarıdaki resim Apple’ın sızıntılarından tanıdığımız Jon Prosser’dan geliyor. Prosser, yaklaşan MacBook’un 7 renk seçeneğinde geleceğini belirtti. Yeni iMac’in renklerine ek olarak bu bilgisayar, aynı zamanda eski PowerBook G3’ü de bir kez daha hatırlatacak.

İşlemci olarak ise şu an için pek bir bilgi yok. Ancak kaynaklar Apple’ın 5 nm’lik M2 işlemcisini bu bilgisayara getireceğini iddia ediyorlar. İşlemciye ek olarak yeni MacBook, ekran tarafında da büyük bir yükseltme alacak. Apple analistlerinden Kuo’ya göre yeni MacBook’ta mini LED ekrana yer verilecek. Bu da görsel açıdan daha iyi deneyim sunacak.

Tanıtım tarihi ise yine belirsizliğini sürdürüyor. Ancak kaynaklar birkaç ay içinde yeni Mac’in geleceğini iddia ediyor. Bekleyip göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu