WindowsAkıllı Telefonlar

Yeni Windows Defender Sorunu Kullanıcıları Çileden Çıkarıyor

Güncelleme konusunda son zamanlarda kötü bir karneye sahip olan Microsoft, şimdi ise yeni sorunuyla gün yüzüne çıkıyor.

ABD’li Microsoft, son yıllarda Windows 10 sorunuyla gündeme geliyor. Özellikle kullanıcıların sürekli şikayetlerine maruz kalan şirket, bir türlü Windows 10 sorunlarını çözemiyor. Bunlar için şu an için kalıcı çözümler aranırken bir de yeni sorun can sıkmaya başladı. Kullanıcılardan gelen raporlara göre Windows Defender sorunu bu sefer Microsft’un başını daha fazla ağrıtacak.

Windows Defender sorunu can sıkmaya başladı

Microsoft forumlardan pek çok konu gündeme geliyor. Ancak son birkaç gündür ortak yaşanan bir konu tüm kullanıcıları harekete geçirdi. Zira Defender güvenlik uygulaması kullanıcıların depolama alanını işgal etmeye başladı.

Bugüne kadar pek fazla gündeme gelmeyen Windows Defender, şimdi sürpriz bir şekilde kullanıcıların depolamasını boş dosyalarla doldurmakla suçlanıyor.

Forumlardan gelen raporlara göre sorunu yaşayan kişiler genelde; C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows Defender \ Scans\ History \ Store klasörüne binlerce gereksiz dosyaların yerleşmesinden şikayetçiler. Hatta bu sorun sadece Windows 10 kullanıcılarında da değil. Aynı zamanda eski sürüme sahip kullanıcılarda da bu durumdan dert yanıyor. Dolayısıyla Microsoft’un toplu bir düzeltme güncellemesi yayımlaması bekleniyor.

Windows Defender
Windows 10 ve aşağısı sürümler yeni Defender hatasından etkileniyor

Şu anda depolama alanını işgal eden Defender, bilgisayarın performansını düşürürken, aynı zamanda yedekleme ve senkronize gibi işlemlerin süresini de uzatıyor. Bunun sebebi ise binlerce dosyayı C klasörünün içerisine atmasından kaynaklanıyor.

Bakalım Microsoft sorunları gidermek için nasıl bir yol izleyecek? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu