Android

YouTube Düşük Çözünürlüklü Android Telefonlar İçin

Popüler video akış platformu olan YouTube, düşük çözünürlüklü Android telefonlar için yeni bir güncelleme sundu...

Dünyanın en popüler video izleme platformu olan YouTube, Android cihazlar için ilaç gibi gelecek bir özelliğin kilidini açtı. Bildiğiniz üzere uygulamanın Android sürümü, geçtiğimiz dönemlerde 4K çözünürlükte videolar izlemek için bir güncelleme almıştı. Ancak bu özellikten her model yararlanamıyordu. 4K video izleme, yalnızca desteklenen modellere özgündü. Ta ki bugüne kadar…

YouTube Tüm Telefonlara 4K Desteğini Getirdi

Google, YouTube’nin yeni güncellemesiyle birlikte 4K video desteğini tüm telefonlara açtı. Yani insanlar artık 4K çözünürlükteki bir videoyu izlemek için, kaliteli ekranlı bir telefona sahip olmak zorunda değiller. Sıradan bir telefonla da 4K çözünürlükte videoları izleyebileceksiniz.

Bu işlevin tüm cihazlarda açıldığı ilk olarak YouTube sub-reddit’te ortaya çıktı. Oradaki kullanıcılar, Android uygulamasının artık tüm modellerde 4K çözünürlükte video izlemeyi desteklediğini bildirdiler. Yani 4K’da bir video izlemek için, düşük çözünürlüklü ekranlar artık sorun olmayacak.

YouTube

Kimi kullanıcılar ise bu durumun bir hatadan ibaret olduğunu iddia ettiler. Tabii deneyimli kullanıcılardan da yanıt gecikmedi. Üstadlara göre bu özellik, tüm modellere bilinçli olarak açıldı. Ancak bu işlemin çalışma şekli biraz daha farklı .

Örneğin düşük çözünürlüklü bir ekranda 4K video oynattığınızda, uygulama bunu algılayacak ve kendiliğinden küçültme etkisi yaratacaktır. Yani 1080p ya da 1440p ekranda 4K videolar, otomatik olarak sıkıştırılacak. Ancak yine de mükemmel derecede ve daha gerçekçi bir deneyim yaşayacaksınız.

Sizlerde eski ya da düşük çözünürlüklü telefonunuzda uygulamaya girerek, artık 4K seçeneğini aktifleştirip videolar izleyebilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. YouTube sürekli güncelleme getirerek bazen iyi yapıyor bazende kötü şuandaki nokta YouTube için ileride tamamen paralı platform olacağı gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu