Akıllı Telefonlar

ZTE Axon 30 Pro Kamerasıyla Bir İlk! Kaç Yüz Piksel Dediniz?

Köklü akıllı telefon üreticilerinden biri olan ve kimi zaman sektörde ilkleri başarmaya yönelik adımlar atan ZTE, ekran altı kameralı ilk telefonunun ardından şimdi de akıl almaz bir kameraya sahip Axon 30 Pro modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu tarz telefonları Axon serisinde bulunduran şirket, Weibo’da yapılan iddialar doğru ise birkaç yıldır üzerinde çalışılan 200MP çözünürlükte kameralı modeli gerçek kılacak. Yapılan iddialar, ZTE Axon 30 Pro modelinin Samsung üretimi 200MP çözünürlükte bir kamerayla geleceğini söylüyor.

gsmarena 000 2

ZTE Axon 30 Pro Samsung Üretimi Bir Sensör ile Gelebilir

Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung 200MP S5KGND sensörüyle birlikte tanıtılacak olan ZTE Axon 30 Pro, oldukça iddialı bir donanımla kutudan çıkacak. Gücünü 5nm üretim sürecine sahip Snapdragon 888‘den alması beklenen telefon, şirketin yetkilerinden yapılan açıklamalarla da heyecan yarattı denilebilir. Öyle ki ZTE Mobil Cihazlar Departmanının Başkanı Ni Fei‘nin Weibo’da yaptığı açıklama; dünyanın ilk ekrana gömülü kameraya sahip telefonu Axon 20’nin donanımsal olarak yeterince güçlü olmamasının bir dezavantaj olduğunu ve yeni telefonda bu durumun değişeceğini söyledi. Hatırlarsanız Axon 20 Snapdragon 765G‘den güç alıyordu.

ZTE Axon 20 5F

Bu açıklamalar ve 200MP kamera ihtimali Snapdragon 888’i doğrular nitelikteyken, kullanıcıların aklını tırmalayan birkaç konu aralardan bi’ yerlerden kendini gösteriyor. Öyle ki, Samsung henüz tanıtmadığı 200MP kamera sensörünü kendisinden önce ZTE’ye sunar mı? Sunarsa, neden sunar? Şu an için en mantıklı soruların bunlar olduğunu belirterek yeni gelişmeleri araştırmaya koyulalım…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu